Kumarhaneleri İle Meşhur Oteller

Bazen insanlar tatillere gittiğinde küçük kaçamaklar yapmak ister, bunların en başında da şans oyunları ve casinolar gelir. Maalesef ülkemizde merdiven altı salonlarda işletilen kumarhaneler, kendini daha güvenilir ortamda oyun oynayarak eğlenmek isteyenleri çaresiz bırakmaktadır. Çünkü kumar oynamanın ayrıca bir konfor ve zevki vardır. Kaybettiğinizde rahatlamak için elinize bir puro ve viski alıp konforun tadını çıkarmak istersiniz ya da kazancınızın zevkini çıkarmak için bütün gün havuzda vakit geçirerek veya hamamlarda kendinize masaj yaptırarak bir sonraki oyununuza hazır hale getirmek istersiniz. Ülkemizde ise kumarhane otellerinin olmayışı yerli ve yabancı turistin ilgisinin başka ülkelere kaymasına neden olabilmektedir. Bu da ülke ekonomisinde kayıplara neden olmaktadır.

Türkler Nerelere Gidiyor?

Ülkemizden insanlar kumar oynamak için nispeten ulaşımı daha ucuz olan Gürcistan, Bulgaristan ve KKTC gibi ülkelerdeki otelleri tercih ediyor. ”Ben hiç kumar oynamayı bilmiyorum” diyorsanız çevrim içi Lucky Nugget kumarhane/ade şansınızı birkaç tur denedikten sonra soluğu bu otellerde alabilirsiniz.

Özellikle son zamanların gözde mekanlarından Gürcistan’ın başkenti Batum’a Karadenizli vatandaşlarımız çok fazla rağbet göstermektedir. Batum’da kumar oynamak için en çok rağbet gören oteller ise; Hilton Batumi, Radisson Blu Hotel Batumi, Wyndham Batumi, Sheraton Batumi Hotel ve Colosseum Marina Hotel’dir. Gürcistan’daki bu otellerin aynı zamanda Kıbrıs’a oranla daha ucuz olması da alternatif seçenekler içerisinde daha öne çıkmasını sağlamaktadır. Batum bilindiği üzere doğunun Las Vegas’ı olarak kabul edilmekte; ancak son zamanlarda daha çok Laz Vegaz olarak telaffuz edilmektedir. Özellikle Artvin ve Rize kıyı bölgelerinde yaşayan birçok kişi, günübirlik bu otelleri ziyaret ederek sabaha karşı evlerine dönebilmektedir.

Kumar turizmi ile yıllık yaklaşık 2,5 milyar TL ciro yapan Kıbrıs ise daha çok yüksek gelirli kesimlerin uğrak mekanı olmuş durumda. Özel jetiyle günlük gidip gelenler bile mevcut. Türkiye’den Kıbrıs’a yılda 600 bin vatandaşın kumar oynamak için gittiği düşünülmektedir. Adada yaklaşık 30 kumarhane faaliyette bulunmaktadır.

Bir diğer adres ise Bulgaristan’dır. Kapıkule Sınır Kapısı’nı geçtikten 10 km sonra Svilengrad kenti sizi kumarhaneleri ve otelleri ile beklemektedir. Bu şehir son zamanlarda özellikle Trakya bölgesinden birçok kişinin ziyaret akınına uğramaktadır.